kurumsal web tasarımı, hazır site paketleri, seo optimizasyonu, web projeleri, hosting, domain, grafik, fotografcılık, google adwords, danışmanlık, tanıtım hizmetleri, bursa

Web Sitesi Yaptırma Aşamaları

Kurumsal veya bireysel yaptırmak istediğim web siteleri için neler yapmalıyım

Günümüzde her kurumsal şirketin kendisine ait bir web sitesi vardır. Web sitesini yaptırmak kadar daha sonrasında yaptırılan web sitesi ile ilğili teknik destek almakta önemlidir. Bu yazımızda bir firmaya web sitesi yaptırırken nelere dikkat etmeniz gereklidir bunlardan bahsedecegiz.

Öncelikle yapmanız gereken internet ortamından, yakın cevrenizde bulunan ajanslardan veya web sitesi yaptırmış olan firmalardan yardım alarak iyi bir web sitesi yapan ajans bulmanız gereklidir. günümüzde bir çok ajansın yanında bireysel olarak bu işi yani web sitesi yapan kişilerde bulunmaktadır.

Yaptıracağınız web sitesinin kurallara uygun bir web sitesi olduğuna dikkat etmeniz gereklidir. Başlıca web sitesinde bulunması gereken menüler; Anasayfa, Kurumsal, Ürünler, Hizmetlerimiz, Üretim, İnsan Kaynakları, İletişim, Haberler, Fuarlar vb gibi sıralaya biliriz.

Yaptıracağımız web sitesinin statik bir web sitesi değilde dinamik bir web sitesi olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü statik olarak hazırlanan web sitelerinde bir yeni içerik eklemek veya girilmiş oan bir içeriği değiştirmek gerektiğinde siteyi hazırlayan kişiye ihtiyaç duyarız çünkü değiştirme işlemini yapamayız. Ama dinamik bir web sitesi yaptırdığımız vakit site içerisinde değiştirmemiz gereken bir içerik veya yeni girmemiz gereken bir içerik olduğu vakit bu değiştirme işlemini web sitesini yapan kişiye ihtiyaç duymadan değiştirebiliriz.

Dinamik web sitesi yaptırdığımız zaman web sitesini yapan ajans bize bir admin paneli verecektir. bu admin panelini kullanarak her türlü değiştirme veya yeni kayıt girme veya kayıt silme işlemlerini rahatlıkla yapabiliriz.

Eskiden sadece tek dil (Türkçe) alt yapısı olan siteler hazırlanılırken artık günümüzde alt yapısında birden çok dili destekleyen web sitelere ihtiyaç duyumaktadır. Çoklu dil desteği olan sitelerde dikkat etmemiz gereken video, resim veya diğer dosya türlerini her dil için ayrı ayrı girmek zorunda olmadığımız yönetim panellerini tercih etmeliyiz.

deneme