kurumsal web tasarımı, hazır site paketleri, seo optimizasyonu, web projeleri, hosting, domain, grafik, fotografcılık, google adwords, danışmanlık, tanıtım hizmetleri, bursa

Web Tasarımı

Web tasarımı, hazır web tasarımı veya sıfır web tasarımı arasındaki farklılıklar.

Web Tasarımı

İnternet siteleri hayatımıza öyle bir yerleşti ki artık herşeyi internet siteleri üzerinden yapmaktayız. Bunu bilen büyük ve küçük işletmeler birbirinden yartıcı şekilde web tasarımları oluşturarak müşterilerini kendilerine çekmeye çalışmaktadırlar.

Firmaların kendi sitelerinin görünümlerini önemsemeleri yeni bir sektörün oluşmasına neden olmuştur. Webmaster dediğimiz kişiler tarafından hazırlana web siteleri bir çok site üzerinden ücretsiz veya ücretli olarak yayınlara atılmaya başlanmıştır. İlk başlarda çok yüksek fiyatlara satılan bu statik tasarımlar zamanla dinamik tasarımlar haline gelmiş (admin yönetim panelleri sayesinde) sonrasında da ucuzlamaya başlamıştr. Günümüzde 10 dolara 16 dolara bile web tasarımlarını bulabilmekteyiz.

Web tasarımları ilk başlarda sadece bilgisayarlarda ki görünümleri önemsenirken zamanla cep telefonlarının gelişmesi ile webmaster ler yaptıkları web tasarımlarını cep telefonlarına uyumlu hale getirmeye çalışmışlardır. Zaman ilerledikçe sadece cep telefonu ile kalınmamış tapletler gibi diğer küçük ekranlara sahip elektronik eşyalara da uyumlu hale gelmiştir. Bu web tasarımlarının büyük ekranlı küçük ekranlı her türlü görünüme uyumlu olarak tasarımların büyüyüp küçülmesine responsive dedilerek responsive tasarımlarında piyasaya çıkmasına neden olmuştur.

Web Tasarımları Nasıl Yapılır

Web tasarımları ilk önce yapılacak işe göre tasarlanır. Bu tasarlama aşaması bazen kağıt uzerinde gerçekleştirilirken bazende direk yardımcı programlar kullanılarak photoshop gibi tasarım aşaması gerçekleştirilmiş olur. Sonrasında tasarlanan bu web tasarımı parçalanarak kodlanması yapılır. (resimler parçalara bölünerek gerekli kodlamalar yapılarak görünüme işlevsellik katılarak resim halinde olan tasarım kodsal yapıya çevrilmiş olur.) Tasarımların parçalanma aşamalarında html, css, javascript, ajax, jquery gibi yazılım dilleri kullanılarak görsellik en üst seviyeye tasınır.

Hazır Web Tasarımı Kulanmak Yararlımıdır

Hazır web site tasarımları kullanmak bir çok açıdan yararı olduğu gibi zararlarıda vardır. Öncelikle yararlarından bahsetmek gerekirse; web tasarımın tasarlanması, parçalanması, kodlamaların yapılması, responsive ve seo yapısına dikkat edilmesi gibi kavramlarım büyük bir çoğunluğu elinize hazır olarak gelmektedir. Zararlı kısmına değinmek gerekirse, bu tarz tasarımlarda dişarıdan kod dosyaları çağırma, eksik kod yapısının yazılı olması, seo yapısının yanlış yazılması ve çalışmayan sayfalar ile karşılaşmaya hazırlıklı olmanız gereklidir. Kod okuma ve okuduğunu anlayabilme, sorunları düzeltebilme kabiliyetine sahipseniz hazır tasarımları kullanmak her zaman sizlere avantaj sağlayacaktır.

deneme